Wis. Supreme Court
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Brian Hagedorn605,72850%
 Lisa Neubauer599,76650%
Eau Claire City Council
100% OF PRECINCTS REPORTING
>John Lor7,62215%
>Kate Beaton (Inc.)6,21512%
>David Klinkhammer5,80312%
>Laura Benjamin5,39411%
>Catherine Emmanuelle (Inc.)5,19010%
 Dale Poynter4,5149%
 Kate Martin4,3409%
 Kirk Ausman4,0108%
 Don Motzing3,4427%
 Kyle Woodman3,4087%
Eau Claire City Council President
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Terry Weld6,79053%
 Andrew Werthmann6,08747%
Eau Claire School Board
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Tim Nordin8,40227%
>Aaron Harder (Inc.)8,26326%
>Eric Torres (Inc.)7,64324%
 Erica Zerr7,31123%
Menomonie School Board
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Clint Moses2,10421%
>David Styer (Inc.)2,09921%
>Chris Freeman1,91419%
 Neil Heifner-Johnson1,89719%
 Bayard Godsave1,20812%
 Urs Haltinner9239%
Barron City Council
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Paul Solie40257%
 Isaak Mohamed30043%
Bridge Creek Town Bd. Chair
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Rick Strauch15554%
 Jeff Gerike13446%
Brunswick Town Bd. Chair
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Fred Turk31658%
 Terry Lee23242%
Fairchild Town Bd. Chair
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Todd Meyer5463%
 Edward Herrmann3237%
Bridge Creek Dist. 1 Supervisor
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Patrick Bethke17260%
 Terry Rouleau11640%
Bridge Creek Dist. 2 Supervisor
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Bruce Logterman17461%
 Steve Gerike11039%
Fairchild Dist. 2 Supervisor
100% OF PRECINCTS REPORTING
>David Bertrang4756%
 Sham Anderson3744%
Lincoln Dist. 2 Supervisor
100% OF PRECINCTS REPORTING
 Dean Klingbeil14231%
 Matt Krenz12427%
 Duane Schlewitz12427%
 Tania Roberts6614%
Brunswick Town Clerk
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Julie Dohms37475%
 Erin Renz12425%
Lincoln Town Clerk
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Kathy Dehnke16164%
 Susan Mayer8936%
Wilson Town Clerk
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Danielle Barka3961%
 Robin Richardson2539%
Fairchild Village President
100% OF PRECINCTS REPORTING
>James Littlefair6160%
 Everett Zillmer4040%
Fairchild Village Trustee
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Jill Sabin8132%
>Mark Kuberra6525%
>Darwin Durst5522%
 Jade Ruppelt5421%
Fairchild Village Treasurer
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Rosalie Nelson6766%
 Kris Riphenburg Bertrand3434%
Stanley-Boyd School Board #1
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Jeffrey Boie51571%
 Lori Klonowski-Cooley20929%
Fall Creek School Board
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Brock Wright47866%
 Doug Dunham25034%
Mondovi School Board
89% OF PRECINCTS REPORTING
>Chris Rud59139%
>Barrett Brenner47531%
 Brandon Bee45130%
Cadott School Board
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Brad Sonnentag62026%
>Alan Sonnentag55524%
>Donna Albarado42818%
 Char Seibel27512%
 Holli Sande24911%
 Kathryn Siverling-Vandermolen2149%
Cornell School Board
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Greg Baker (Inc.)23553%
 Josh Schwingle21147%
Lake Holcombe School Board
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Jeffery Anders45036%
 Debora Readinger38130%
 Craig Jiskra28022%
 Kody Mortfoot 15112%
Durand-Arkansaw School Board
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Lori Myers43352%
 Brooke Weissinger40748%
Elmwood School Board
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Sandra Weix22141%
 Adam Carson19536%
 Andrew Zierl12924%
Glenwood School Board
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Lori Klinger34727%
 Sally Standaert34227%
 Matthew Main21317%
 Steve Davis18815%
 Danielle Unruh18615%
Spring Valley School Board
100% OF PRECINCTS REPORTING
>April Robelia73537%
 Guy Leach69235%
 Allen Faber54228%
Spring Valley School Referendum
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Yes 72358%
 No 52842%
Lake Holcombe School Referendum
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Yes 60869%
 No 27431%
Lake Hallie Trustee
100% OF PRECINCTS REPORTING
>Pete Lehmann (Inc.)63096%
 Brad Berg244%